Mój adres IP - intro

Tym razem bardzo szybki i krótki wpis dotyczący tego jak sprawdzić adres IP pod jakim jesteśmy widoczni w sieci. W swojej pracy często potrzebuję uzyskać od klienta jego adres IP. Niestety nie wszyscy są w stanie samodzielnie to zrobić, często muszę podsyłać im link, gdzie mogą to sprawdzić. Większość stron, na których można to zrobić to po prostu jeden wielki śmietnik, gdzie to, po co przyszliśmy ginie w gąszczu reklam i niepotrzebnego tekstu. To wszystko niepotrzebnie rozprasza i przedłuża czas potrzebny na sprawdzenie swojego adresu.

Nowa funkcjonalność KBPROGRAM

Pod adresem https://ip.kbprogram.pl uruchomiłem minimalistyczną stronę, gdzie w samym jej centrum od razu otrzymasz to, czego szukasz. Oczywiście, sprawdzanie IP nie jest niczym niesamowitym, lecz najbardziej chodzi mi o formę, w jakiej jest to podane. Od teraz zawsze, gdy potrzebuję uzyskać adres IP od klienta, wysyłam mu link do tej strony.

Strona pomimo, że jest bardzo prosta, zawiera jedną ciekawą funkcjonalność. Dajcie znać w komentarzach jeśli ją znaleźliście 🙂

Kategorie: Inne

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.